Narzędzie informatyczne Trivago służy do wyszukiwania i porównywania cen noclegów z liczby ponad 400 stron służących do rezerwacji pobytu. Liczba obiektów robi naprawdę ogromne wrażenie, kilka minut przy komputerze czy telefonie pozwala bowiem na sprawdzenie ofert prawie 2 milionów hoteli w 190 krajach całego świata. O popularności serwisu świadczy również liczba odwiedzin, która oscyluje wokół 1,4 miliarda rocznie. Także polscy użytkownicy upodobali sobie to narzędzie, rezerwując swoje pobyty w wielu polskich miastach takich jak Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk itd.

Historia

Pomysł wyszukiwarki powstał w 2005 roku w niemieckim Düsseldorfie, kiedy to trójka znajomych z uniwersytetu zainicjowała start up mający pomóc turystom i podróżującym w szybkim i dokładnym przeszukiwaniu baz noclegowych z całego świata. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, wszystko zaczęło się w przydomowym garażu. W krótkim czasie strona, zbudowana przez trzech przyjaciół i dostępna tylko na niemieckim rynku, przeistoczyła się w globalną markę zatrudniającą ponad 1200 osób.

Jak to działa?

Sposób działania wyszukiwarki jest naprawdę prosty i intuicyjny, co także wpływa na jej popularność. Wystarczy wprowadzić cel oraz datę naszej wyprawy i pozwolić działać wyszukiwarce. Aby zawęzić wyniki mamy szeroką możliwość filtrowania interesujących nas parametrów takich jak: cena, dystans od interesujących nas miejsc, statusu obiektu czy jego dodatkowego wyposażenia. Portal z racji swojej międzynarodowości pozwala także na wyszukiwanie ofert spoza granic naszego kraju. Aby upewnić się, że wybrany przez nas obiekt jest tym właściwym dostajemy dostęp do wielu dokładnych opisów i opinii dotyczących konkretnego obiektu. Każda oferta zaopatrzona jest również w dużą ilość fotografii. Podsumowując, znajdując dany obiekt za pośrednictwem Trivago otrzymujemy pełen wachlarz informacji potrzebny do podjęcia decyzji. Trivago zbiera oferty hoteli dosłownie z całego świata i po zaakceptowaniu naszego wyboru zostajemy przekierowani na stronę wybranego przez nas obiektu i finalizujemy całą transakcję. Jest to naprawdę proste i intuicyjne narzędzie, które pozwoli zainteresowanym zaoszczędzić masą czasu i nerwów.