Rezerwacje noclegów przez Internet całkowicie zdominowały rynek turystyczny na całym świecie. Do lamusa odeszły czas, kiedy aby zarezerwować pokój trzeba było wisieć godzinami na telefonie. Obecnie sprawa rezerwacji wygląda zupełnie inaczej, a do jej odmienienia zdecydowanie przyczynił się serwis Booking.com. Z jego pomocą bez problemu znajdziemy nocleg w dowolnym miejscu na świecie, a co najważniejsze także u nas w kraju.

Misja i powstanie

Pomysł serwisu narodził się już w 1996 roku w Amsterdamie, gdzie uruchomiono start up z misją ułatwiania ludziom odkrywania i poznawania każdego zakątka świata. Głównym celem inwestycji założycieli Booking.com są nowoczesne technologie, mające znosić bariery związane z podróżowaniem. Portal nie ogranicza się tylko i wyłącznie do rezerwacji noclegu, ale poszerza ją o takie elementy jak rezerwacje środków transportu czy też wycieczek fakultatywnych. Baza Booking.com jest otwarta na oferty obiektów i firm z całego świata, które chciałyby zaoferować swoim klientom usługi związane z podróżowaniem. Oferta portalu przetłumaczona jest na 43 języki a oferta obejmuje oszałamiającą liczbę 28 milionów miejsc noclegowych. Tak bogata oferta sprawia, że każdy zainteresowany bez problemu znajdzie na Booking.com coś dla siebie. Ważną zaletą tego serwisu jest dwudziestoczterogodzinna gotowość do pomocy swoim użytkownikom.

Oferta serwisu

Na pierwszym miejscu wymienić trzeba ogromy wybór miejsc oraz poziomu zakwaterowania. W zależności od tego, co jest dla nas priorytetem w podróży możemy dostosowywać nasze wyszukiwania. Możemy więc na przykład poszukać najtańszego noclegu w Warszawie albo bogato wyposażonego hotelu w Paryżu. Nic nas nie ogranicza. Oferta Booking.com jest ciągle aktualizowana, co sprawia, że oferowane ceny są z reguły najlepszymi na rynku. Kiedy znajdziemy już to czego szukaliśmy i jesteśmy pewni wyboru, to proces rezerwacji nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Co ciekawe i zachęcające, portal nie pobiera opłat rezerwacyjnych a w większości przypadków w razie nagłego wypadku możemy bezpłatnie odwołać swoją rezerwację. Przy tym wszystkim firma kładzie szczególny nacisk na ochronę naszych danych osobowych. Obiekty i firmy, które zyskają zaufanie klientów oraz serwisu mogą liczyć na promowanie wśród innych ofert.