Poznań jest jednym z największych i najstarszych miast w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne, które przyciągają ludzi z całego świata. Jest to także prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Cechy te powodują, że baza noclegowa musi być bardzo rozbudowana i różnorodna a znajdowanie miejsce do spania proste i przyjemne. Obecnie najszybszym sposobem jest rezerwacja przez Internet. Jednym z popularniejszych dostawców tych usług w Poznaniu, a także w kraju jest portal Nocowanie.pl.

O Nocowanie.pl

Portal ten swoją działalność rozpoczął w 2005 roku. Po ciężkich początkach spowodowanych dużą konkurencją oraz brakiem funduszy w 2008 roku Nocowanie.pl zmieniło szatę graficzną strony, co znacznie ułatwiło rozpoznawalność i obsługę strony. W 2011 roku czyli 6 lat od rozpoczęcia działalności portal odwiedził milion użytkowników w ciągu jednego miesiąca. Wzrost zainteresowania pozwolił na dalsze inwestycje i rozwój. W 2012 roku uruchomiono darmowe sesje fotograficzne oraz kamery internetowe. Swoje funkcjonowanie rozpoczął również oryginalny system weryfikacji miejsc noclegowych „sprawdzony obiekt”. Wszystkie te działania sprawiły że w 2013 roku strona zajęła 2 miejsce w badaniach przeprowadzonych przez GEMIUS Megapanel na najlepszą stronę do rezerwacji noclegów online. Kolejnymi krokami w rozwoju było rozpoczęcie współpracy z ogólnopolskim portalem Wirtualna Polska. Ustanowiono także nagrody dla obiektów z najlepszymi opiniami użytkowników. Portal przeszedł również kolejny lifting wyglądu zewnętrznego. W następnych latach strona rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową w ogólnopolskich mediach. 2018 rok stał pod znakiem kolejnych udogodnień dla użytkowników, dzięki portalowi mogli oni odbywać wirtualne spacery po interesujących ich obiektach ale także bezpiecznie zapłacić za nocleg w trybie online. Kroki te znacznie ułatwiły szukanie noclegów. Idąc za trendami światowymi w zeszłym roku Nocowanie.pl uruchomiło aplikację mobilną co znacznie wpłynęło na komunikację turystów i wynajmowanymi obiektami.

Obecnie

W dniu dzisiejszym portal należy do liderów w swojej dziedzinie na rynku krajowym. Ciągle poszerza zakres oferty z której korzystają miliony ludzi każdego dnia. Znalezienie noclegu w dowolnym miejscu w kraju zajmuje tylko kilka minut.