Kwestia poszukiwania noclegu uzależniona jest od naszych możliwości oraz wymagań. Dla jednych wystarczającą opcją będzie nocleg w hostelu, inni poszukują wygody w pięciogwiazdkowym hotelu. Oferta hotelowa jest bardzo szeroka, więc jest w czym wybierać. W niektórych przypadkach w zamian za recenzję hotelu można spędzić w nim czas za darmo.

Kwestia ceny

Najtańszym rozwiązaniem zawsze będzie telefon do znajomych z miasta, do którego się wybieramy i poproszenie o pomoc. W wielu wypadkach wiąże się to również ze wspólnie spędzonym czasem i zabawą. Drugą tanią opcją będą noclegi poniżej 50 zł za noc. W tej grupie wyróżnić można hostele, schroniska górskie czy też pokoje prywatne. W tych przypadkach musimy być jednak gotowi na dzielenie pomieszczenia z obcymi osobami. Wraz z większymi wymaganiami rosną ceny . Najpopularniejszą wśród podróżujących jest stawka 150 zł za noc, takich ofert jest również najwięcej na serwisach rezerwujących.

Miejsce ma znaczenie

Wbrew pozorom jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja noclegu. Warto sprawdzić mapę miejsca, do którego jedziemy zanim wykonamy przelew. Szczególnie atrakcyjne są miejsca w pobliżu takich lokalizacji jak dworce, lotniska centra miast. Chyba, że podróżujemy zawodowo, wtedy zainteresuje nas miejsce blisko strefy przemysłowej miasta. Czasami warto jednak wybrać hotel trochę dalej od centrum, ale za to z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Kwota którą przeznaczymy na bilety będzie niższa, niż ta którą wydalibyśmy na nocleg w centrum. Gdy wybieramy się do miasta atrakcyjnego turystycznie musimy być przygotowani na to, że miejsca noclegowe w pobliżu tych miejsc będą bardzo drogie.

Opinie innych podróżnych

Opinie innych ludzi mogą być bardzo ważne przy wyborze miejsca noclegu. Należy jednak zachować ostrożność i odrzucać te, które wydają się podejrzanie złe lub też dobre. Większość portali rezerwacyjnych stosuje skalę 1-10. Kiedy jakiś obiekt ma ocenę powyżej 7 śmiało możemy dokonywać rezerwacji. Przedział 5-7 jest akceptowalny, ale musimy się liczyć z niedogodnościami. Warto również pamiętać, żeby porównać więcej opinii jeżeli wybrany przez nas obiekt ma tylko kilka ocen to podejdźmy do sprawy szczególnie ostrożnie.